СКАРАНИЦА
Регистрирајте се за целосен пристап!
Посети
semenax.co

Radio Blatec 2
Yugo-nostalgija radio
Radio Blatec Online
Latest topics
» Toto Cutugno
Нед Јан 20, 2019 8:58 am by Admin

» MiniTool® Power Data Recovery 8.0
Нед Јан 13, 2019 4:54 am by Admin

» David Bowie
Саб Јан 05, 2019 11:47 pm by Admin

» Tereza Kesovija
Саб Јан 05, 2019 2:09 am by Admin

» Adobe Illustrator CC 2017 x86-x64 RU-EN
Чет Јан 03, 2019 11:28 pm by Admin

» Jonce Hristovski
Чет Јан 03, 2019 12:02 am by Admin

» The Jimi Hendrix Experience - Live At Monterey
Вто Јан 01, 2019 10:02 am by Admin

» The Burning Plain (2008)
Нед Дек 23, 2018 3:40 am by Admin

» Divna Ljubojevic - Antologija
Саб Дек 15, 2018 6:02 am by Admin

Vremeto
BLATEC WEATHER

Dragan Gjakonovski Shpato

Go down

Dragan Gjakonovski Shpato

Пишување by Admin on Пет Апр 18, 2014 10:40 pm

Dragan Gjakonovski Shpato
A music legend - From The Author's Album

Драган Ѓаконовски Шпато
Музичка легенда - Од авторскиот албум
Mp3|320 Kbps|147 Mb
Total time: 01:13:06

tracklist
01. На игранка / At The Dance
02. Лени / Leni
03. Без повраток / No Return
04. Далечен крај / Faraway Land
05. Убава си како музика / You Are As Beautiful As Music
06. Ехо од далечното минато / Echo From The Distant Past
07. Глас од далечината / A Voice From The Distance
08. Те носам во себе / Carry You Inside Me
09. Елегија за тромбон / Elegy For Trombone
10. Последен ден на разделбата / Last Day Of Farewell
11. За нас почнува живот / A Life Begins For Us
12. Дојди есен / Come, Autumn
13. Носталгија / Nostalgia
14. Молчи една долина / A Valley Is Silent
15. Гарача / Garacha
16. Жолта липа / Yellow Lime Tree
17. Идила / Idyll
18. Роден крај / Home Land
19. Кога си сама / When You Are Alone
20. Синтеза / Synthesis
21. Даниела / Daniela
22. Зар вистина е крај / Is It Really The End
23. Поздрав до оркестарот / Regards To The Orchestra

[You must be registered and logged in to see this link.]

___________________________________________________________________

SAMO REGISTRIRANITE CLENOVI MOZAT DA GI VIDAT LINKOVITE ZA DOWNLOAD
Admin
Admin
Admin
Admin

Број на мислења : 1472
Join date : 2010-06-26

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот