СКАРАНИЦА
Регистрирајте се за целосен пристап!
Посети
semenax.co

Radio Blatec 2
Radio Blatec Online
Latest topics
» Lastovica
Сре Aвг 08, 2018 4:31 am by Nikolcebt

» Ohridskite Trubaduri - Makedonski borbeni i narodni pesni (1978)
Саб Aвг 04, 2018 11:18 pm by Dimitrov

» Karolina Goceva
Саб Aвг 04, 2018 10:59 pm by Dimitrov

» Krume Spasovski
Саб Aвг 04, 2018 10:29 pm by Dimitrov

» YU grupa ( koncert u Sava Centru 19. april 2012. TV RTS
Вто Jул 31, 2018 6:28 am by stobi

» Autodesk AutoCAD Mechanical 2017
Вто Jул 31, 2018 6:21 am by Admin

» Bob Dylan - Bob Dylan's Greatest Hits (1967, 2015, MFSL)
Пон Jул 23, 2018 6:14 am by Dimitrov

» CorelCAD 2018.5 v18.2.1.3100 x86/x64
Нед Jул 22, 2018 5:45 am by pantarei

» George Jones & Tammy Wynette - It Sure Was Good (2001)
Пет Јун 15, 2018 7:28 am by Admin

Top posters
Admin (1425)
 
Zocko (668)
 
kurtlarvadisi (286)
 
Dimitrov (73)
 
Teffi (47)
 
ivicakan (34)
 
philip (25)
 
pantarei (16)
 
pero (15)
 
dimski (9)
 

Vremeto
BLATEC WEATHER

Антологија на македонската народна музика

Go down

Антологија на македонската народна музика

Пишување by Admin on Нед Мај 05, 2013 3:01 am

Антологија на македонската народна музика 1

[You must be registered and logged in to see this link.]

01. Александар Сариевски - Распукала Шар Планина
02. Александар Сариевски - Јовано, Јованке
03. Александар Сариевски - Море сокол пие
04. Ацо Андонов - Отвори ми бело Ленче вратата
05. Ацо Андонов - Пилето ми пее
06. Оркестар Џорлеви - Послушајте патриоти
07. Петранка Костадинова - Во село свадба голема
08. Петранка Костадинова - Битола, мој роден крај
09. Петранка Костадинова - Како што е таа чаша
10. Оркестар Џорлеви - Марие млада невесто
11. Васка Илиева - Сестра моли брата на вечера
12. Војо Стојановски - Дали знаеш паметиш Милице
13. Војо Стојановски - Проклета да е Австралија
14. Васка Илиева - Лешоскиот манастир
15. Виолета Митева - Бог да бие Русе
16. Виолета Митева - Болен лежи млад Стојан
17. Виолета Митева - Се запали пиле Трено одајчето
18. Зоран Марковски - Мила мајко што ме роди сиромав
19. Зоран Марковски - Лажи, лажи Вере


[You must be registered and logged in to see this link.]

___________________________________________________________________

SAMO REGISTRIRANITE CLENOVI MOZAT DA GI VIDAT LINKOVITE ZA DOWNLOAD
avatar
Admin
Admin
Admin

Број на мислења : 1425
Join date : 2010-06-26

Вратете се на почетокот Go down

Re: Антологија на македонската народна музика

Пишување by Admin on Сре Мај 15, 2013 9:06 am

Антологија на македонската народна музика 201. Александар Сариевски - Бог да бие Дебрани
02. Александар Сариевски - Зајди, зајди јасно сонце
03. Ацо Андоновски - Ајде камен Јано
04. Ацо Андонов - Мори моме Магде
05. Круме Спасовски - Вчера вечер абер дојде
06. Круме Спасовски - Ерген Одев
07. Петранка Костадинова - Череша се од корен корнеше
08. Петранка Костадинова - Петлите пејат, зората се зори
09. Петар Нечоски - Абер ми иде од Могила
10. Петар Нечоски - Сношти сакав да ти дојдам
11. Селимова & Зелчески - Нели ти стига мојата младост
12. Селимова & Зелчески - По пат одам, за пат прашам
13. Виданка Ѓоргиева - Јас сум се напроменила
14. Виданка Ѓоргиева - Сношти минав покрај вази
15. Васка Илиева - Нико меанџико
16. Виолета Митева - Едно малој моме
17. Васка Илиева - Крушево абер пристигна
18. Виолета Митева - Оро се вие кај манастирот

[You must be registered and logged in to see this link.]

___________________________________________________________________

SAMO REGISTRIRANITE CLENOVI MOZAT DA GI VIDAT LINKOVITE ZA DOWNLOAD
avatar
Admin
Admin
Admin

Број на мислења : 1425
Join date : 2010-06-26

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот